Nemáš na to! Prestaň snívať a vráť sa do reality

Ak ste tieto slova nikdy nepočuli, patríte k tým šťastnejším. Pravda je, že väčšina z nás si niečo podobné už vypočula minimálne raz v živote. Akonáhle nehráte podľa pravidiel verejnej mienky a snažíte sa o niečo iné, tak vám začnú hovoriť, že to nezvládnete. „Vieš koľko nadaných spisovateľov je tam vonku? Prečo si myslíš, že práve tvoje knihy sa budú predávať?!“

Áno, áno. Tieto slová neraz zamrzia, či dokonca zabolia. Nie je nič horšie, ako keď sa vám snaží niekto zničiť vaše sny. Čo už, takí ľudia tu vždy boli, sú a budú. Ale ignorujte ich. Ak vám niekto nedáva objektívnu kritiku, tak sú to len prázdne slová. Veď ako môže niekto dopredu vedieť, či sa vám to podarí, alebo nie? Koľko bolo takých, ktorým hovorili to isté a kde sú teraz? Dokázali to! A prečo? Lebo nepočúvali tých ktorí im vraveli presne tieto slová.

 „Ako teda zistím či sa mi to podarí?“

Odpoveď je jednoduchá. NEZISTÍŠ! Neexistuje žiadny návod ako byť úspešný spisovateľ. Áno, nájdete rôzne rady a tipy ako na to, ale ani to vám nezaručí pozitívny výsledok. Jediné čo o tom rozhodne je vaša AKTIVITA. Presne tak! Môžete snívať, že napíšete bestseller, alebo že podľa vašej knihy natočia film. No kým nepremeníte svoje sny na svoje ciele a nebudete preto niečo robiť a nepôjdete si za tým, navždy to budú len vaše sny.

Všetko to začína chtíčom. Ale chcieť nestačí. To že budete ignorovať reči typu: „Nemáš na to, vráť sa na zem“ neznamená, že vás už nik nedrží, aby ste uskutočnili svoj sen. Hlavne sa nedržte vy sami. Zmeňte chtíč v túžbu. Pretože túžba vás ženie vpred. Chtíč vás len núti chcieť viac, ale to je tak všetko. Lebo až keď túžite, ste schopní niečo dokázať, lebo vtedy ste ochotní pre to aj niečo urobiť a niečo obetovať. Auto aj keď naštartujete sa nepohne len preto že chcete, ale až keď stlačíte ten pedál a pridáte plyn.

Preto sa nikdy nedajte nikým zrážať na zem. Pokiaľ to čo robíte, robíte s vášňou, naplníte svoj osud. Pretože vášeň a túžba, sú hnacím motorom pre aktivitu a činnosť. A práve to prináša výsledky. Aké sú vaše šance na úspech, keď budete mať vášeň a budete aktívni? 50 na 50. Ale aké sú vaše šance keď vám chýba vášeň, alebo aktivita? 100% …. 100% že neuspejete.

Tak a čo ty? CHCEŠ?…

Odmietli ti rukopis? Ver, že nič lepšie sa ti nemohlo stať!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *